تله بدبینی
تله ی بدبینی در روابط عاطفی و اثرات آن
1400-06-27
عشق نامیرا
عشق نامیرا
1400-06-27
من بیچاره

من بیچاره

من بیچاره / من خطاکار

        باور من بیچاره!!

 گاهی اوقات ما می خواهیم به همه بگیم من آدم بیچاره ای هستم من بد شانس ام و مسبب مشکلات من بد شانسی ، سیاه بختی من یا دیگران هستند.

 من بیچاره ماسکی که یک عده از ما می زنیم تا نپذیریم که ما در سرنوشت مون و زندگی مون مقصر هستیم.

 ما دوست دارین نقش قربانی رو بازی کنیم چون اگر غیر از این نقش بخواهیم بازی کنیم برای تغییر زندگی مون خیلی باید تلاش کنیم و باید بجنگیم در واقع ما یا حوصله جنگیدن رو نداریم به خاطر تنبلی مون یا انرژی کافی برای جنگیدن نداریم.

 چون اساسا خودمون رو بازنده می دونیم اگر جنگجوی،خوبی نباشیم و جسارت جنگجو بودن رو نداشته باشیم صورتک قربانی رو می زنیم و تمارض به قربانی بودن داریم.  

بیشتر ما یاد گرفتیم قربانی باشیم تا جنگجو و پیروز چون با بازی کردن نقش قربانی بدون تلاش داریم از دیگران امتیاز می گیریم.

 حواستون باشه که چقدر خودتون گول می زنید .جالبه ما این نقش رو از والدین مون یاد گرفتیم درست همون والدی که ازش متنفریم و از رفتاراش خوش مون نمی یاد. پس ماسک قربانی بودن تون رو آگاهانه ببینید اش، بپذیرید اش و شروع کنید به تغییر باورتون!!!

 

 

باور من بیچاره

باور من بیچاره

 

 

       من خطاکار !!

   برای این که در زندگی تون پیشرفت کنید برای بهتر شدن هیچ راهی نداریم.

 جز این که عاشق خود خطاکار مون بشیم تا زمانی که شما از خود خطاکارتون

 فرار می کنید یا علیه اش هستید و ازش متنفرید و بدتون میاد باید یه خبر بد بهتون بدم شما محکوم اید خطاکار بمونید و شما چیزی بهتر از قبل تون نمی شید.

 ولی زمانی که عاشق خود خطاکار تون بشید و بدونید که خود خطاکار شما زمانی که پذیرفته بشه و دوست داشته بشه می تونه باعث پیشرفت تون بشه.

اونجاست که راه خودتون و دلیل بودن تون در جهان هستی رو متوجه می شید.

 از اینجا تغییر در شما اتفاق می افته چرا که با تا زمانی که بر علیه خودتون هستید یا در فراری کاری جز حس عذاب وجدان و در نهایت بالا بردن  اضطراب تون انجام

 نمی دید.

 و زمانی که اضطراب تون بالا می ره و حس بد بودن می کنید درست می افتید وسط یک لوپ معیوب و اشتباهات قبل تون رو باز باز آفرینی و تکرار می کنید.

و با هر بار تکرار بر شدت و درجه اون اضافه می کنید و از یه جایی به بعد دیگه تحمل خودتون ندارید.

و دچار افسردگی می شید چرا که از خودتون شکست می خورید و دچار حس عجز و ناتوانی می شید!!

(باور من بیچاره)

 

راحله هنری