اختلال بدشکل انگاری بدن یا BDD چیست؟
1401-04-25
مهرطلبی
مهرطلبی چیست؟
1401-04-25
حفظ خونسردی

تکنیک های کاربردی برای حفظ خونسردی و آرامش در شرایط بحرانی

در طول زندگی همگی ما گاها اتفاقات و روزهایی می رسد که شرایط خاص و بحرانی می شود.

اضطراب و نگرانی در شرایط بحرانی قدرت تصمیم گیری را از ما می گیرد و همچنین روح و روان ما را از سایه امن آرامش خارج می کند.

افرادی که در این شرایط بحرانی می توانند بر روی خود مسلط باشند و مضطرب و نگران نشوند و خونسردی خود را حفظ کنند می توانند به راحتی شرایط بحرانی را مدیریت کنند.

تکنیک ها

برای این که ما به قدرت تسلط بر خود در شرایط بحرانی برسیم می بایست یکسری تمرین ها و تکنیک ها را انجام دهیم تا بتوانیم شرایط بحرانی را مدیریت کنیم.

باید خودمان را بشناسیم و رفتار ها و واکنش های خودمان را در شرایط بحرانی بشناسیم تا بتوانیم بر روی خود مسلط باشیم. بنابراین حفظ آرامش در اولویت است.

حفظ خونسردی

 

۱- زمان دادن

یکی از ساده ترین روش ها برای مدیریت بحران و حفظ خونسردی این است که در شرایطی که مضطرب شدیم و یا استرس گرفتیم به خودمان فرصت و زمان دهیم تا ذهن آرام شود تا بتوان بهترین تصمیم را گرفت.

تصمیم گیری های عجولانه قطعا عواقب بدی برای ما خواهد داشت.

 

۲- تنفس آرام و عمیق

نفس عمیق بکشید این کار تاثیر بسیار زیادی در آرامش شما خواهد داشت بنابراین می توانید با خونسردی تصمیم بگیرید و مغز شما در بهترین بازدهی قرار خواهد گرفت.

 

۳- نگرش مثبت

مشاهده شده است که بسیاری از افراد که در شرایط بحرانی تصمیمات غلط می گیرند ، مضطرب می شوند و آرامش خود را از دست می دهند در مواجه با اتفاقات بسیار بدبین و منفی نگر هستند و این امر مانع تصمیم درست در این شرایط سخت می شود.

 

۴- شمردن اعداد

یک تکنیک موثر و معروف شمارش معکوس اعداد می باشد ، برای این کار می توانید مثلا از عدد ۲۰ تا ۱ را برعکس بشمارید.

 

۵ –برنامه ریزی مدون

گاهی حس می کنید در مرحله ای سخت از زندگی قرار دارید پیشنهاد می شود در چنین شرایطی با بررسی شرایط و برنامه ریزی بر روی کارهای خود مدیریت بحران کنید.

 

۶- فراموش کردن

فکر کردن به اشتباهات گذشته دردی را درمان نمی کند و کمکی به خونسردی و آرماش شما نخواهد کرد ، پس سعی کنید با فراموش کردن گذشته و اشتباهات تان آینده را زیبا بسیازید.

 

راحله هنری

حفظ خونسردی