کنترل استرس پیش از کنکور و مشاوره استرس کنکور ابتدا برای کاهش استرس در چند روز باقی مانده به کنکور چند نکته ای را اشاره می کنیم . در این چندروز باید از ذهن خودتان بیشتر در جنبه تمرکز استفاده کنید و استراحت ذهنی و فکری خودتان را افزایش دهید.
برای رفع استرس کنکور با یک مشاور یا روانشناس تماس بگیرید
به دلیل اینکه ذهن شما در مدت زمان طولانی با برنامه ریزی برای کنکور آماده شده و ممکن است فشار های زیادی به شما بیاید و برای ارامش ذهنی و کاهش استرس نیاز به استراحت مفیدی دارید ، در این چند روز از تمرین کردن تست ها،مطالعه کردن و حتی صحبت در مورد کنکور پرهیز کنید.
مشکلات استرس پیش از کنکور
چرا که شما از قبل تمرین کردید و صحبت کردن در مورد کنکور ، مطاله و تمرین هیچ کمکی به شما نمی کند بلکه باعث استرس و اضطراب و دلهرگی در شما می شود.
سعی کنید در این چند روز به دنبال آرامش های ذهنی و جسمی باشید. سعی کنید استراحت کنید یا برای مثال کارهاییی که به شما ارامش میده رو انجام بدید، بخوابید ، فیلم تماشا کنید ، موزیک گوش بدید و از مطالعه کردن دروس کنکور و تمرین کردن اجتناب کنید .
مهم ترین کاری که درصد موفقیت شما را در روز کنکور افزایش می دهد خونسرد بودن است ، اگر شما به این فکر کنید که شاید کم مطالعه کردی یا تمرین هایتان کافی نبوده و یا خیلی از مسائل دیگر ،کمکی به شما نمی کند بلکه باعث اضطراب بیشتر می شود.
مشاوره رفع استرس پیش از کنکور
به خودتان ارامش بدید و مطمئن باشید با برنامه ریزی و مطالعه ای که داشتید می توانید موفق شوید . اما نقش یک مشاور تحصیلی کنکور در این زمینه بسیار با اهمیت است . یک مشاوره تحصیلی خوب با برنامه ریزی های تحصیلی و مشاوره های روانشناسی و تحصیلی شما را برای این ازمون آماده می کند.
مشاوران در زمینه های کاهش استرس کنکور حتی به صورت تلفنی شما را یاری می کنند.