توجه به شیوه‌های زندگی نوین و پیچیده‌تر شدن شرایط زندگی افراد با استرس ها و فشارهای حاصل از این زندگی مواجه هستند . مشاوره خانواده فرآیندی است که راه کارهای مناسب برای سازگاری افراد با این شرایط و مدیریت استرس فراهم می‌سازد . علاوه بر این چنین شرایط پیچیده زندگی نیاز افراد به دریافت اطلاعات مناسب در زمینه‌های مختلف را موجب می‌شود . از این رو مشاوره خانواده چنین وظیفه‌ای را بر عهده می‌گیرد ، به ارائه راهنمایی ، اطلاع رسانی و حل مسائل خانوادگی مبادرت می‌ورزد .
در دنیای امروز با وجود مشکلات و دغدغه های زندگی مدرن شهری و افزایش روز افزون فشارهای روانی روی افراد ، نیاز داشتن ارتباط نزدیک و مستمر با یک روانشناس برای رفع مشکلات و ناهنجاری ها، ضروری می باشد . اغلب اوقات مشکلات به ظاهر ساده و کوچک ، ممکن است آنقدر رشد کرده و بزرگ شوند تا در زندگی شما به عنوان یک معضل جدی عمل کنند و امنیت آن را به خطر بیاندازند .
باید پذیرفت که مشکلات ، جزء جدایی‌ناپذیر زندگی بشر است . برخی معتقدند ، مشکلاتی که در زندگی برایشان به وجود می‌آید ، باید خودشان به‌تنهایی سر و سامان دهند ، در حالی که این دیدگاه نادرست است ؛ زیرا در دوره‌ای که فراوانی اندیشه‌ها و تنوّع سلیقه‌ها وجود دارد، بسیار دور از ذهن است که خود انسان بتواند به‌تنهایی از پس آن‌ها بر بیاید. ما در جهانی زندگی می‌کنیم که همه روزه به دنبال تغییر و تحوّل است .

انسان نمی‌تواند به تنهایی و بدون کمک گرفتن از دیگران ، برنامه‌ریزی دقیق داشته باشد و زندگی خود را پیش ببرید . انسان تنها موجودی است که با هم‌نوعان خود به تبادل نظر می‌پردازد و برای شناخت و حلّ مشکلات خودش با آنان مشورت می‌کند . راهنمایی و مشورت در طولِ زندگی آدمیان مطرح بوده است . با توسعة علوم انسانی و رشد علوم رفتاری در جامعه ، به علوم روان‌شناسی و روان‌پزشکی توجه ویژه‌ای شد . امروزه راهنمایی و مشاوره به صورت حرفه‌ای برای کمک به افراد جامعه مطرح می‌شود. افرادی که در شیوة تربیت فرزندان ، سازگاری با محیط ، تصمیم‌گیری ، روابطِ خانوادگی ، مهارت‌های اجتماعی و شیوة زندگی مشکلاتی دارند، مشاوره به این افراد کمک می‌کند تا راهِ حلّ مناسبی برای مشکلاتشان بیابند.
برای پرهیز از چنین شرایطی بهترین کار این است که با بینش و آینده نگری مشکلات خود را با مشاور متخصص و باتجربه مطرح کرده و با کمک تکنیک های روانشناسی که به شما آموزش داده خواهد شد ، حل و فصل نمایید .
برای این کار شما نباید به هیچ وجه در مقابل مسائل و مشکلات تسلیم شوید . با قدرت و اعتماد به نفس در این راه بمانید و با کمک گرفتن از یک مشاور متخصص ، چاره ای درست و منطقی بیاندیشید .

در هر مرحله از زندگی افراد ممکن است مشکلاتی به وجود آید که نیاز به کمک و هم فکری پیدا کند تا مشکل به وجود آمده حل شود همچنین مشاوره و مشورت در اسلام هم توصیه شده ، در گذشته مشاورها ، بزرگترها یا ریش سفیدان که تجربه بیشتری را داشتند انجام می دادند که گاهی درست و گاهی هم غلط بود چون اطلاعات آن ها هم تجربی بوده ، اما امروزه زندگی ها تغییر کرده و متناسب با زمان باید به دنبال حل هر مشکلی بود که برای این کار نیاز به افراد متخصص است . مشکلات خود را با متخصصان ما در میان بگذارید تا به بهترین نحو حل شود و زندگی شاد و پرآرامشی که حقتان است را تجربه کنید .

استفاده از مشاوره خانواده علاوه بر کمک در حل مشکلات خانوادگی می توانید در بالا بردن مهارت ما در زندگی به عنوان فردی در خانواده بسیار موثر باشد . از جمله مباحث مطرح شده در زمینه مشاوره خانواده می توان به مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره دوستی بین دختر و پسر ، مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج ، مشاوره دوران نامزدی ، مشاوره همسرگزینی ، مشاوره همسریابی ، مشاوره ازدواج ، مشاوره عقد و مهریه ، مشاوره زندگی مشترک ، مشاوره جنسی ، مشاوره زناشویی ، مشاوره دوران بارداری ، مشاوره نوزاد و نوباوه ، مشاوره کودک ، مشاوره یادگیری کودک ، مشاوره بازی کودک ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره نوجوان ، مشاوره بلوغ و رشد ، مشاوره جوان ، مشاوره خانواده تلفنی ، مشاوره طلاق ، مشاوره خیانت ، مشاوره چندهمسری و …. اشاره داشت .

مشاوره خانواده به منظور همسرداری و تربیت فرزند

همسرداری و تربیت فرزند یکی از مهمترین مباحث در مشاوره خانواده است . رفتار مناسب با همسر برای دوام زندگی و همچنین تربیت صحیح فرزندان مهمترین مواردی هستند که باید به آنها توجه ویژه ای داشت . این امکان هم اکنون برای شما وجود دارد که از خدمات مشاوره خانواده راحله هنری ( مشاور و روانشاس مجرب در حوزه مشاوره خانواده ) بهره مند شوید .

مشاوره به منظور حل اختلاف ، خیانت همسر و طلاق

وجود و بروز یکسری اختلافات ممکن است در هر خانواده ای اتفاق بیافتد . مهمتر از اینکه بدنبال چرایی این ماجرا باشیم به دنبال حل و رفع این مشکلات باشیم . بحث بی مورد و دامن زدن به این موارد چیزی را حل نخواهد کرد . توصیه می کنیم در چنین مواردی حتما با مشاور خانواده مجرب در ارتباط باشید تا بتوانید یک راهکار صحیح را برای پایان دادن به مشکلات بیابید .

تضمین خوشبختی و آرام بودن زوجین پس از ازدوج مستلزم کسب مهارت های زندگی و نحوه مواجهه با مشکلات اجتناب ناپذیر بین اعضای خانواده می باشد .

بنابراین همکاران ما در این بخش در خصوص مسایل ذیل به شما مراجعان گرامی خدمات تخصصی ارائه می کنند :

۱- برگزاری جلسات گروهی برای زوجین جوان و آموزش مهارت های زندگی

۲- مهارت های مواجهه با مشکلات مرتبط باخانواده های زوجین

۳- رفع اختلافات و مشکلات زناشویی

۴- آموزش مهارت های گفت و گو به زوجین

۵- مشاوره حقوقی هر یک از زوجین در فرآیند طلاق

۶- کمک به هریک از زوجین در مواجهه با بحران های زندگی پس از طلاق

۷- نحوه مواجهه با خیانت های زناشویی زوجین

۸- نحوه رفتار با فرزندان در سنین مختلف

۹- آموزش مهارت های فرزند پروری